foto1
Ogrzewanie podłogowe
foto1
Kotły gazowe
foto1
Pompy ciepła
foto1
Rekuperacja
foto1
Instalacje wodno- kanalizacyjne
Tel.+48 68 414 18 64
info@eko-instalacje.pl

Kocioł ecoTEC pure

 

Vaillant wprowadził na rynek nowy model kotła kondensacyjnego w wersji ekonomicznej ecoTEC pure

 

Vaillant ecoTEC pure

 

Kocioł‚ ecoTEC pure jest nowością w rodzinie kotłów kondensacyjnych produkowanych przez markę Vaillant.

To gwarancja najwyższej jakości, szeroki zakres zastosowań„ oraz pewność za rozsądną cenę. 

Posiada wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego kotła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.

 

Zalety kotła
 • Sprawdzona technologia kondenacji
 • Wysoka efektywność energetyczna w tej klasie
 • Oszczędność energii - dzięki optymalizacji pracy systemu ogrzewania
 • Idealny do renowacji i modernizacji.

 

ecoTEC pure doskonale sprawdza się w nowych budynkach oraz do wymiany starszych kotłów bez odzysku ciepła ze spalin. Dostępna jest wersja jedno i dwufunkcyjna kotła.

 

Dzięki układowi Aqua Power Plus moc zwiększa sie nawet o 21% (w kotłach dwufunkcyjnych). Kocioł ecoTEC pure dostarcza natychmiast ciepłą wodę o stałej temperaturze do prysznica lub wanny.

Możliwość zasilania gazem ziemnym G20 lub G27 oraz gazem płynnym G31 (zestaw do przezbrojenia).

 

Kocioł zawiera nowoczesny wyświetlacz i panel sterowania.

 

 

 

 

Technologia BioLogic została stworzona do kontroli urządzeń grzewczych na pellety. Jej innowacyjną zaletą jest automatyczna regulacja parametrów pracy w stosunku do czynników zewnętrznych (gęstość powietrza, wykonanie komina, jakość pelletu) tak aby spalanie granulatu było optymalne i przebiegało w kontrolowanych warunkach.

W przeciwieństwie do klasycznych urządzeń grzewczych, które w sposób ciągły pracują według zadanych parametrów, ogrzewanie za pomocą urządzeń z technologią BioLogic wykrywają zmiany w zapotrzebowaniu na ciepło i dostosowują się do nich automatycznie osiągając optymalną wydajność.

BioLogic Gorenje

Dzięki automatycznej regulacji nie mogą wystąpić żadne anomalia, działanie urządzenia jest efektywne i optymalne. Nowoczesna technologia umożliwia wysokowydajne spalanie pelletu przy najniższej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

 

Kotły i piece z technologią BioLogic nie wymagają serwisowania i pozwalają zaoszczędzić od 10% do 40% zużytego pelletu do wytworzenia tej samej ilości energii cieplnej. 

 

Klasyczne kontrolery urządzeń grzewczych działają ze stałymi parametrami, podczas gdy system BioLogic reguluje automatycznie parametry i gwarantuje optymalną wydajność. To oznacza, że podczas zmiany jakości i wartości opałowej pelletu, lub zmiany ciągu kominowego pod wpływem różnego ciśnienia, wskaźnik efektywności nie spada.

BioLogic pozwala na dostosowanie się pracy urządzenia podczas zmiany warunków pracy, podczas gdy w klasycznych kontrolerach urządzeń wskaźnik efektywności może spaść ponad 10%.

Gorenje BioLogic spalanie pellet

System sterowania BioLogic zapewnia detekcję powietrza wlotowego do spalania, gęstość powietrza, ciągu kominowego, jakość pelletu w odniesieniu do jego wartości opałowej, wilgotności i długości. System wykrywa ilość odprowadzanych spalin i pracę palnika.

Dzięki ciągłej automatycznej regulacji, nie ma żadnych zakłóceń w pracy urzadzenia, a zużycie paliwa jest zawsze optymalne.

 

Gorenje wprowadza na rynek trzy nowe linie kotłów na pellet - wszystkie wykorzystujące nową technologię BioLogic 

Kotły na pellet są ekonomiczne, mają długą żywotność, są proste w utrzymaniu i generują minimalne ilości szkodliwych substancji do środowiska. Sposród wszystkich kotłów na biomasę, kotły na pellety posiadają najbardziej nowoczesną technologię. Inwestując w ogrzewanie za pomocą pelletów, można nie tylko zaoszczędzić przestrzeń i budżet domowy ale również przyczynić się do czystszego środowiska.

 

Kocioł na pellet Gorenje - przykład

Kotły Aqua EcoLogic o mocach 12kW lub 25kW 

Są to urządzenia łaczące w sobie klasykę typowego pieca z piecem na pellet. Piec ten z wbudowanym pojemnikiem na paliwo, umożliwia ogrzewanie pomieszczenia i wody użytkowej. Jest odpowiedni dla mniejszych domów lub mieszkań. Montażu można dokonać nawet w reperezentacyjnym miejscu jakim jest salon, a urządzenie na pewno będzie ozdobą pomieszczenia. 

Kocioł na pellet Gorenje Aqua EcoLogic

 

Kotły EcoLogic o większej mocy

Kotły EcoLogic o mocach od 21kW do 30kW są odpowiednie do ogrzewania budynków o powierzchni użytkowej nawet do 500 m2. Konstrukcje kotłów pozwalają na magazynowanie pelletu na cały tydzień. Mają zastosowanie zarówno dla budynków z nisko- i wysokotemperaturowym ogrzewaniem (ogrzewaniem podłogowym i z grzejnikami).

Wszystkie urządzenia mają hermetycznie zamknięte palenisko i automatyczne uruchomienie, a model EcoLogic 30 Premium, to w naszym odczuciu najnowocześniejszy dostępny na rynku kocioł na pellet. Posiada seryjnie wbudowane wewnątrz urządzenia komponenty takie jak pompę obiegową, zbiornik wyrównawczy, wentylator wlotu powietrza i kominowy wentylator wyrzutowy. 

Kocioł na pellet Gorenje EcoLogic 23  Kocioł na pellet Gorenje EcoLogic 30

Kotły Aero EcoLogic o mocy 8kW lub 10kW (dostępne wkrótce)

Są to urządzenia znane pod popularną nazwą "kozy" - to jest małego piecyka ogrzewającego pomieszczenie w którym jest zamontowane. Jednakże ze względu na automatyczną pracę, regulację temperatury i zasobnik z pelletem na wiele godzin działania są one o wiele wygodniejsze w użytkowaniu.

Urządzenia te mają wbudowany wentylator, sterownik, który odpowiednio reguluje pracą wentylatora, a obsługa urządzenia jest bardzo prosta.

Ogrzewanie odbywa się w sposób automatyczny. Urządzenie samo pobiera odpowiednią ilość pelletu, włącza się i wyłącza samoczynnie. Użytkownik jedynie musi co pewien czas sprawdzić i uzupełnić ilość pelletu.

Ogrzewacze wykonane są z najlepszych materiałów i konstrukcji stalowej. Swoim nowoczesnym wyglądem oraz wzornictwem w modnych kolorach (białym i antracytowym) ożywiają pomieszczenie.

 

Kocioł na pellet                   Kocioł na pellet

 

 

 

Vaillant zaprezentował nowy kocioł klasy PREMIUM - ecoTEC exclusive.

 

Ma on obecnie najwyższą sprawność w ogrzewaniu i przygotowaniu ciepłej wody wraz z dostępem do nowoczesnej komunikacji i zarządzeniem przez Internet.

To imponujacy pakiet zaawansowanych technologii w jednej kompaktowej obudowie, zapewniający bezpieczeństwo, komfort i sprawność klasy A++ (!!!)

ecoTEC exclusive otrzymał prestiżową nagrodę za wzornictwo – Red Dot Design Award 2015. Jest to nagroda przyznawana wyłącznie za produkty, które cechują się nadzwyczajną innowacyjnością, funkcjonalnością, ergonomią i walorami ekologicznymi.

 

ecoTEC exclusive

 

Główne zalety tego kotła, wyróżniające go w stosunku do innych urządzeń grzewczych:

 • System autoanalizy gazu – w sposób ciągły optymalizuje spalanie. Automatycznie dostosowuje się do wszystkich rodzajów gazu zapewniając najwyższą sprawność i niską emisję zanieczyszczeń (wbudowany analizator spalin)
 • Wszystkie nastawy regulacji procesu spalania realizowane elektronicznie
 • W pakiecie regulator systemowy multiMATIC 700 i moduł komunikacji internetowej VR 900 umożliwiający zdalne sterowanie za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz prowadzenie zdalnej diagnostyki i szybką pomoc ze strony specjalisty od ogrzewania
 • Tłumik uderzeń hydraulicznych na obiegu c.w.u. (dobra współpraca ze starymi instalacjami)
 • Kocioł ecoTEC exclusive w parze z regulatorem multiMATIC 700 można łatwo i elastycznie modernizować, uzyskując instalację hybrydową. Np. przez przyłączenie pompy ciepła.
 • Monitorowanie i informacja o zużyciu energii cieplnej w ciągu roku
 • Szeroki zakres modulacji 1:10
 • Wymiennik ciepła kotła dwufunkcyjnego w technologii ExtraCondens. Efektywność przy podgrzewaniu c.w.u. większa do 8% w porównaniu z kondensacyjnymi kotłami dwufunkcyjnymi o klasycznej konstrukcji
 • Komfort ogrzewania przy optymalnym wykorzystaniu energii. Idealny do renowacji i modernizacji
 • Dla pakietu: ecoTEC exclusive i regulatora VRC 700 klasa energetyczna wynosi A++.

 

Od lipca Vaillant wprowadził nowość nowy moduł - centralę grzewczą do pomp ciepła aroTHERM

 

Dzięki instalacji takiego modułu, cała kotłownia - wraz z przygotowaniem ciepłej wody - może zmieścić się urządzeniu wielkości lodówki.

uniTOWER VIH QW
Vaillant uniTOWER VIH QW

 

uniTOWER VIH QW 190/1E (G) jest nowoczesną i estetyczną centralą grzewczą zawierającą:

• zasobnik c.w.u. o poj. 190 litrów (stal emaliowana)

• moduł hydrauliczny VWZ MEH 61

• automatykę VWZ AI

• grzałkę przepływową o mocy 2,4,6 [kW]

• wymiennik woda/glikol (w wersji VIH QW 190/1EG)

   

Korzyści:

• niższe koszty eksploatacji dzięki oszczędności energii elektrycznej – wyjątkowo wysoki współczynnik COP = 4,8 (dla VWL85/2A wg EN14511 A7W35)

• Klasa ErP A+ (w komplecie z regulatorem multiMATIC VRC 700)

• małe wymiary i estetyczny wygląd centrali grzewczej i pompy ciepła

• systemowy regulator VRC 700 umożliwiający zarządzanie pracą pompy ciepła z każdego miejsca

• wbudowana funkcja aktywnego chłodzenia

• dzięki regulatorowi VRC 700 pompa ciepła współpracuje z rekuperatorem i kotłem gazowym marki Vaillant

• współpraca z systemem komunikacji internetowej VR 900

• multiMATIC App – aplikacja mobilna zapewniająca zdalny dostęp do parametrów pracy pompy ciepła

• profesjonalne oprogramowanie: profiDIALOG i mobiDIALOG

 

Zastosowanie:

• instalacje grzewczo-chłodzące w nowopowstałych budynkach

• instalacje poddawane modernizacji, szczególnie, gdy źródło ciepła wykorzystuje drogi nośnik energii, np. olej opałowy, gaz płynny

• instalacje wodne ogrzewania podłogowego, ściennego, grzejnikowego, klimakonwektory

• jako jedyne źródło ciepła lub do współpracy ze szczytowym źródłem ciepła np. kominek z płaszczem wodnym, kocioł na biomasę

Z dumą donosimy, iż nasza firma uzyskała certifkat Europejskiego Certifkowanego Instalatora Pomp Ciepła EUCERT.

System EUCERT wprowadza jednolity w całej Europie poziom szkoleń instalatorów pomp ciepła. Szkolenia zakończone są egzaminem, którego pozytywny wynik decyduje o przyznaniu instalatorowi certyfikatu EUCERT i wpisaniu go do europejskiej bazy certyfikowanych instalatorów pomp ciepła. PORT PC jest jedyną instytucją w Polsce, która może certyfikować instalatorów w tym standardzie. Szkolenia EUCERT prowadzone są w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach, który z dniem 30 września 2015 r. dołączył do grona akredytowanych w UDT organizatorów szkoleń w zakresie dotyczącym instalowania pomp ciepła. Tym samym ukończenie szkolenia EUCERT upoważnia do przystąpienia do egzaminu w UDT.

Program szkoleniowy dla instalatorów pomp ciepła EUCERT jest wynikiem projektu EU-Cert.HP, zakończonego w 2006. W ramach projektu opracowany został wspólny ramowy program szkolenia i systemu certyfikacji instalatorów pomp ciepła w całej Europie. Program ten jest realizowany i koordynowany przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Wymagania w ramach EUCERT są w 100% zgodne z założeniami certyfikacji instalatorów przewidzianej w załączniku IV dyrektywy w sprawie OZE (2009/28/WE).

Kompleksowe podejście do kwestii jakości instalacji z pompami ciepła

 

W naszej ofercie już pojawiły się najnowsze pompy ciepła klasy PREMIUM Vaillant FlexoTherm i FlexoCompact Exclusive.

Pompa ciepła Vaillant FlexoTherm

Pompa ciepła FlexoTherm Exclusive solanka- woda

 

W standardzie otrzymujemy już chłodzenie aktywne oraz system sterowania poprzez internet z możliwością komunikacji poprzez smartfona.

Vaillant MultiMatic temperatury  Vaillant MultiMatic ustawianie programów  Vaillant MultiMatic podgląd regulacji

Ekrany systemu sterowania za pomocą smartfona Vaillant multiMatic

 

Urządzenia te wyposażone są w najnowszy sterownik Vaillant multiMATIC 700 optymalizujący pracę pompy ciepła i zarządzający zarówno pompą ciepła, jak i systemem wentylacji.Pompy te oznaczone etykietą Green iQ Label oraz certyfikatem jakości EHPA-Q. Certyfikat ten potwierdza, że spełnia ona wysokie wymagania postawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Testy urządzeń wykonywane są w niezależnych ośrodkach badawczych, akredytowanych zgodnie z normą ISO 17025 i certyfikowanych przez EHPA.

Znak ten koordynowany jest przez Komitet ds. znaku jakości powołany przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Organizacja zapewnia wspólną dla całej Europy standaryzację, rozwija zasady, przepisy i wymagania dotyczące tego rodzaju urządzeń. Składa się ona z członków narodowych komitetów oraz reprezentantów z ośrodków badawczych uprawnionych do przeprowadzania badań pomp ciepła. W Polsce za certyfikację urządzeń znakiem EHPA-Q odpowiedzialna jest Komisja ds. znaku jakości ustanowiona przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie trwałym, niezawodnym i energooszczędnym produktom o najwyższym standardzie obsługi użytkowników.

Logo EHPA

 

Z kolei etykietą Green iQ Label oznaczamy produkty, które nie tylko zużywają niewiele energii, obniżają rachunki, ale także zapewniają najwyższy komfort.Tak oznaczone produkty to gwarancja najwyższej efektywności, dbałości o środowisko i dużej elastyczności rozwiązań grzewczych. 

Vaillant pompa ciepła - Green IQ

 

Informacje dotyczące wydajności (COP) Nowe pompy ciepła Vaillant FlexoTherm/FlexoCompacy osiągają bardzo wysokie współczynniki COP dzięki perfekcyjnemu zaprojektowaniu wszystkich podzespołów urządzenia. Konsekwencją wysokiego współczynnika COP w pełnym zakresie pola pracy pompy jest jeden z najwyższych na rynku sezonowy współczynnik efektywności SCOP. Dzięki temu jesteśmy pewni, że pompa pracuje optymalnie przez cały rok. 

COP i SCOP pompy ciepła Vaillant

Elastyczność w wykorzystywaniu źródeł ciepła: Nowe pompy ciepła flexoTHERM exclusive i flexoCOMPACT exclusive w swoim wyposażeniu są podstawowymi pompami typu solanka-woda. Dzięki odpowiednim modułom można je przezbrajać na pompy ciepła typu powietrze-woda lub woda-woda. I tak oto w sposób elastyczny urządzenia wykorzystują wszystkie źródła ciepła: grunt, wodę lub powietrze wykorzystując tylko jedno urządzenie !
 
Pompa ciepła Vaillant FlexoCompact i moduł powietrzny Arocollect

Pompa ciepła FlexoCompact Exclusive z modułem powietrznym