foto1
Ogrzewanie podłogowe
foto1
Kotły gazowe
foto1
Pompy ciepła
foto1
Rekuperacja
foto1
Instalacje wodno- kanalizacyjne
Tel.+48 68 414 18 64
info@eko-instalacje.pl

Kolejne rozliczone dotacje na pompy ciepła

Jesteśmy dumni, iż kolejny wniosek z programu "Czyste Powietrze" na dofinansowanie zakupu związanego z energią odnawialną w domach jednorodzinnych, trafił do rozliczenia dla naszych klientów. Jest to już 4 dotacja, jaka została przekazana naszym klientom na montaż pompy ciepła.

Oczywiście są to pierwsi nasi klienci, gdyż program dopiero rozpoczął działanie. 

Naszym klientom, również pomagamy uzyskać dofinansowanie do kredytu poprzez Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) na kolektory fotowoltaiczne, zakup pomp ciepła, czy montaż rekuperacji.

Wiele funkcji w pakiecie: pompa ciepła powietrze-woda, zasobnik i wentylacja

 

Pompa ciepła powietrze-woda recoCOMPACT exclusive jest przeznaczona do montażu wyłącznie wewnątrz budynku, nadaje się szczególnie do nowo budowanych domów jednorodzinnych. Urządzenie otrzymało w firmie Vaillant etykietę Green iQ, która oznacza rozwiązania efektywne, ekologiczne i przygotowane do pracy w inteligentnych sieciach.

Wszystko w jednym

Pompa ciepła powietrze-woda recoCOMPACT exclusive jest dostępna w trzech wielkościach mocy: 3, 5 i 7 kW (A-7/W35) – służy do ogrzewania i aktywnego chłodzenia. Obieg powietrza obejmuje dwa otwory w ścianie budynku: od zewnątrz widoczne są jedynie dwie kratki wentylacyjne.

Pompa recoCOMPACT exclusive ma wbudowany układ kontrolowanej wentylacji domu: recoVAIR VAR 260 w urządzeniach o mocy 3 i 5 kW bądź recoVAIR VAR 360 w urządzeniach o mocy 7 kW. Zatem wraz z pompą recoCOMPACT exclusive instalujemy automatycznie: dopływ świeżego powietrza z efektywnym odzyskiem ciepła (do 98%), zapobiegający rozwojowi pleśni, gwarantujący w domu zdrowe otoczenie bez pyłków i kurzu.

Pompa recoCOMPACT exclusive obejmuje zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności wystarczającej dla pięcioosobowej rodziny. Można także wbudować osprzęt dostępny na życzenie, na przykład pompę obiegową. W ten sposób klient otrzymuje wielofunkcyjne rozwiązanie, które zajmuje bardzo niewiele przestrzeni w porównaniu z urządzeniami montowanymi pojedynczo.

 

Pompa ciepła

19 września 2018, ruszył nabór wniosków na dofinansowanie na pompy ciepła z programu „Czyste Powietrze”.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. 

Korzystając z programu zyskuje się zwrot części poniesionych kosztów od 30 do nawet 90% wartości kosztów kwalifikowanych.
Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł.
Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tys. zł, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Dotacje na pompy ciepła są przeznaczone na montaż nowych, jak i modernizację istniejących źródeł ciepła

 

PODSTAWOWE INFORMACJE O PROGRAMIE

Formy dofinansowania:

• Dotacja

• Pożyczka

Terminy

• Realizacja programu: lata 2018-2029

• Podpisywanie umów do: 31.12.2027 r.

• Zakończenie wszystkich prac objętych umową do: 30.06.2029 r.

Nabór wniosków:

• Prowadzony będzie w trybie ciągłym, czyli wnioski będą oceniane na bieżąco

• Wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane przez właściwe terytorialnie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

• Terminy składania i rozpatrywania wniosków oraz sposób ich wypełniania (elektronicznie lub papierowo), będą zamieszczone na stronach internetowych właściwych WFOŚiGW

Warunek podstawowy

• Dla budynków istniejących: wymiana starego pieca/kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu

• Dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu

 

Pobierz ulotkę Programu Czyste Powietrze

Równolegle w całej Polsce organizowany jest cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych organizowany przez Ministerstwo Środowiska dla mieszkańców gmin.
Na spotkaniach tych między innymi poruszane będą kwestie możliwości uzyskania dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”.
Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tych spotkaniach klientów szukających dofinansowania do instalacji pomp ciepła.
Szczegółowy harmonogram i listę spotkań w województwie lubuskim - na dotację do pompy ciepła w Zielonej Górze oraz gminach znajduje się pod poniższym linkiem: województwo lubuskie - dofinansowanie na pompy ciepła Zielona Góra

 

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła może pozwolić na budowę domu zero- energetycznego (bezkosztowego).

System auroPOWER to instalacja fotowoltaiczna wytwarzająca prąd na potrzeby domowników. Nadmiar wyprodukowanej energii można oddać do sieci, żeby potem odebrać w miesiącach zimowych (net-metering). Dzięki wyselekcjonowanym komponentom, moduły fotowoltaiczne auroPOWER zapewniają wydajną, długą i niezawodną pracę. Zaprojektowane i przetestowane pod kątem wysokiej kompatybilności z innymi komponentami, zapewniają łatwą instalacją i wydajną pracę urządzenia przez lata.

Główne korzyści dla Użytkownika:

 • Niższe rachunki za energię elektryczną- energia elektryczna wytwarzana z energii słonecznej może być zużywana na miejscu na własne potrzeby. Każda zużyta kilowatogodzina tej energii elektrycznej chroni użytkownika końcowego przed koniecznością zakupu energii elektrycznej od swojego dostawcy. Im wyżej wzrastają koszty energii elektrycznej, tym większa wartość instalacji fotowoltaicznej.
 • Wzrost wartości nieruchomości- instalacja fotowoltaiczna na dachu zwiększa wartość sprzedawanej lub wynajmowanej nieruchomości. Zwłaszcza przy sprzedaży, wartość samej instalacji fotowoltaicznej nie jest jedynym aspektem branym pod uwagę – uwzględniane są również spodziewane przychody z produkcji energii.
 • Bezgłośne wytwarzanie energii- proces zamiany energii słonecznej na energię elektryczną jest całkowicie bezgłośny – odległy od tego w sektorze energii nieodnawialnej.
 • Ochrona środowiska- dzięki instalacji fotowoltaicznej ludzie mogą przyczynić się do ochrony środowiska, dzięki czemu konwencjonalne elektrownie węglowe i jądrowe będą stopniowo wycofywane.
 • Niskie koszty eksploatacji- instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną w pełni automatycznie. Wysoka niezawodność i długa żywotność zapewniają bezawaryjne i prawie bezobsługowe działanie.

System modułów auroPOWER oferowany jest w 3 wersjach o mocach od 290 do 305 W/m2. Nowoczesny design i liczne akcesoria montażowe pozwalają na estetyczny montaż na różnych powierzchniach: dachach skośnych, dachach płaskich, elewacjach itp.

Każdy system auroPOWER Vaillant składa się z następujących elementów:

 • Moduły fotowoltaiczne z monokrystalicznymi ogniwami krzemowymi o standardowych wymiarach (można stosować od 5 do 20 modułów) do montażu na zewnątrz.
 • Falownik zamieniający prąd stały produkowany przez moduły, na prąd zmienny, o różnych zakresach mocy, do podłączenia do sieci elektrycznej budynku.
 • Moduły sterujące do zarządzania zasilaniem oraz dynamicznego sterowania wprowadzaniem energii do sieci.
 • Wysokiej klasy system montażowy.

Pobierz folder informacyjny auroPOWER 

Fotowoltaika VAILLANT 

 

Nasza firma została po raz kolejny doceniona przez firmę Vaillant w zakresie jakości wykonywanych usług,  otrzymując status Instalatora Systemowego.

Kim jest Instalator Systemowy?

Vaillant jako wiodący producent urządzeń grzewczych i wentylacyjnych dla użytkowników domowych, zdecydował się na wdrożenie certyfikatu Instalator Systemowy ze względu na zapotrzebowanie rynku na kompleksowe usługi instalacyjne (ogrzewanie, c.w.u., wentylacja, chłodzenie, instalacje słoneczne, zintegrowane sterowanie), będące dopełnieniem oferty.

Instalator Systemowy jest to certyfikat nadawany autoryzowanym firmom, które posiadają uprawnienia na gamę produktów marki Vaillant i które jednocześnie zdobyły wysokie kwalifikacje w ich montażu i serwisowaniu.

Według badań publikowanych na "Forach Fachowców" około 20% klientów oczekuje wykonania instalacji z "jednej ręki". Dobitnie wskazuje to, że klienci coraz częściej oczekują systemowych rozwiązań, które pozwolą im zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zagwarantują jakość wykonania całej instalacji. Ponadto wymagania prawne dotyczące energochłonności w budownictwie (WT2017 i WT2021) silnie preferują rozwiązania systemowe.

 

Korzyści wynikające ze współpracy z Instalatorem Systemowym

Certyfikat Instalatora Systemowego pomoże Ci szybko zidentyfikować te firmy, które wykonają cały system ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, ciepłej wody użytkowej, instalacji słonecznej i sterowania. Korzyści płynące z wybrania usług Instalatora Systemowego to między innymi:

 • wykonanie całej instalacji przez jedną firmę
 • jakość montażu poparta autoryzacją firmy Vaillant
 • serwis i przeglądy gwarancyjne wykonywane przez jedną firmę
 • możliwość negocjacji atrakcyjniejszej ceny ze względu na szeroki zakres prac
 • fachowe doradztwo i pomoc w doborze instalacji

 

Kocioł ecoTEC pure

 

Vaillant wprowadził na rynek nowy model kotła kondensacyjnego w wersji ekonomicznej ecoTEC pure

 

Vaillant ecoTEC pure

 

Kocioł‚ ecoTEC pure jest nowością w rodzinie kotłów kondensacyjnych produkowanych przez markę Vaillant.

To gwarancja najwyższej jakości, szeroki zakres zastosowań„ oraz pewność za rozsądną cenę. 

Posiada wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego kotła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.

 

Zalety kotła
 • Sprawdzona technologia kondenacji
 • Wysoka efektywność energetyczna w tej klasie
 • Oszczędność energii - dzięki optymalizacji pracy systemu ogrzewania
 • Idealny do renowacji i modernizacji.

 

ecoTEC pure doskonale sprawdza się w nowych budynkach oraz do wymiany starszych kotłów bez odzysku ciepła ze spalin. Dostępna jest wersja jedno i dwufunkcyjna kotła.

 

Dzięki układowi Aqua Power Plus moc zwiększa sie nawet o 21% (w kotłach dwufunkcyjnych). Kocioł ecoTEC pure dostarcza natychmiast ciepłą wodę o stałej temperaturze do prysznica lub wanny.

Możliwość zasilania gazem ziemnym G20 lub G27 oraz gazem płynnym G31 (zestaw do przezbrojenia).

 

Kocioł zawiera nowoczesny wyświetlacz i panel sterowania.

 

 

 

 

Technologia BioLogic została stworzona do kontroli urządzeń grzewczych na pellety. Jej innowacyjną zaletą jest automatyczna regulacja parametrów pracy w stosunku do czynników zewnętrznych (gęstość powietrza, wykonanie komina, jakość pelletu) tak aby spalanie granulatu było optymalne i przebiegało w kontrolowanych warunkach.

W przeciwieństwie do klasycznych urządzeń grzewczych, które w sposób ciągły pracują według zadanych parametrów, ogrzewanie za pomocą urządzeń z technologią BioLogic wykrywają zmiany w zapotrzebowaniu na ciepło i dostosowują się do nich automatycznie osiągając optymalną wydajność.

BioLogic Gorenje

Dzięki automatycznej regulacji nie mogą wystąpić żadne anomalia, działanie urządzenia jest efektywne i optymalne. Nowoczesna technologia umożliwia wysokowydajne spalanie pelletu przy najniższej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

 

Kotły i piece z technologią BioLogic nie wymagają serwisowania i pozwalają zaoszczędzić od 10% do 40% zużytego pelletu do wytworzenia tej samej ilości energii cieplnej. 

 

Klasyczne kontrolery urządzeń grzewczych działają ze stałymi parametrami, podczas gdy system BioLogic reguluje automatycznie parametry i gwarantuje optymalną wydajność. To oznacza, że podczas zmiany jakości i wartości opałowej pelletu, lub zmiany ciągu kominowego pod wpływem różnego ciśnienia, wskaźnik efektywności nie spada.

BioLogic pozwala na dostosowanie się pracy urządzenia podczas zmiany warunków pracy, podczas gdy w klasycznych kontrolerach urządzeń wskaźnik efektywności może spaść ponad 10%.

Gorenje BioLogic spalanie pellet

System sterowania BioLogic zapewnia detekcję powietrza wlotowego do spalania, gęstość powietrza, ciągu kominowego, jakość pelletu w odniesieniu do jego wartości opałowej, wilgotności i długości. System wykrywa ilość odprowadzanych spalin i pracę palnika.

Dzięki ciągłej automatycznej regulacji, nie ma żadnych zakłóceń w pracy urzadzenia, a zużycie paliwa jest zawsze optymalne.

 

Gorenje wprowadza na rynek trzy nowe linie kotłów na pellet - wszystkie wykorzystujące nową technologię BioLogic 

Kotły na pellet są ekonomiczne, mają długą żywotność, są proste w utrzymaniu i generują minimalne ilości szkodliwych substancji do środowiska. Sposród wszystkich kotłów na biomasę, kotły na pellety posiadają najbardziej nowoczesną technologię. Inwestując w ogrzewanie za pomocą pelletów, można nie tylko zaoszczędzić przestrzeń i budżet domowy ale również przyczynić się do czystszego środowiska.

 

Kocioł na pellet Gorenje - przykład

Kotły Aqua EcoLogic o mocach 12kW lub 25kW 

Są to urządzenia łaczące w sobie klasykę typowego pieca z piecem na pellet. Piec ten z wbudowanym pojemnikiem na paliwo, umożliwia ogrzewanie pomieszczenia i wody użytkowej. Jest odpowiedni dla mniejszych domów lub mieszkań. Montażu można dokonać nawet w reperezentacyjnym miejscu jakim jest salon, a urządzenie na pewno będzie ozdobą pomieszczenia. 

Kocioł na pellet Gorenje Aqua EcoLogic

 

Kotły EcoLogic o większej mocy

Kotły EcoLogic o mocach od 21kW do 30kW są odpowiednie do ogrzewania budynków o powierzchni użytkowej nawet do 500 m2. Konstrukcje kotłów pozwalają na magazynowanie pelletu na cały tydzień. Mają zastosowanie zarówno dla budynków z nisko- i wysokotemperaturowym ogrzewaniem (ogrzewaniem podłogowym i z grzejnikami).

Wszystkie urządzenia mają hermetycznie zamknięte palenisko i automatyczne uruchomienie, a model EcoLogic 30 Premium, to w naszym odczuciu najnowocześniejszy dostępny na rynku kocioł na pellet. Posiada seryjnie wbudowane wewnątrz urządzenia komponenty takie jak pompę obiegową, zbiornik wyrównawczy, wentylator wlotu powietrza i kominowy wentylator wyrzutowy. 

Kocioł na pellet Gorenje EcoLogic 23  Kocioł na pellet Gorenje EcoLogic 30

Kotły Aero EcoLogic o mocy 8kW lub 10kW (dostępne wkrótce)

Są to urządzenia znane pod popularną nazwą "kozy" - to jest małego piecyka ogrzewającego pomieszczenie w którym jest zamontowane. Jednakże ze względu na automatyczną pracę, regulację temperatury i zasobnik z pelletem na wiele godzin działania są one o wiele wygodniejsze w użytkowaniu.

Urządzenia te mają wbudowany wentylator, sterownik, który odpowiednio reguluje pracą wentylatora, a obsługa urządzenia jest bardzo prosta.

Ogrzewanie odbywa się w sposób automatyczny. Urządzenie samo pobiera odpowiednią ilość pelletu, włącza się i wyłącza samoczynnie. Użytkownik jedynie musi co pewien czas sprawdzić i uzupełnić ilość pelletu.

Ogrzewacze wykonane są z najlepszych materiałów i konstrukcji stalowej. Swoim nowoczesnym wyglądem oraz wzornictwem w modnych kolorach (białym i antracytowym) ożywiają pomieszczenie.

 

Kocioł na pellet                   Kocioł na pellet

 

 

 

Vaillant zaprezentował nowy kocioł klasy PREMIUM - ecoTEC exclusive.

 

Ma on obecnie najwyższą sprawność w ogrzewaniu i przygotowaniu ciepłej wody wraz z dostępem do nowoczesnej komunikacji i zarządzeniem przez Internet.

To imponujacy pakiet zaawansowanych technologii w jednej kompaktowej obudowie, zapewniający bezpieczeństwo, komfort i sprawność klasy A++ (!!!)

ecoTEC exclusive otrzymał prestiżową nagrodę za wzornictwo – Red Dot Design Award 2015. Jest to nagroda przyznawana wyłącznie za produkty, które cechują się nadzwyczajną innowacyjnością, funkcjonalnością, ergonomią i walorami ekologicznymi.

 

ecoTEC exclusive

 

Główne zalety tego kotła, wyróżniające go w stosunku do innych urządzeń grzewczych:

 • System autoanalizy gazu – w sposób ciągły optymalizuje spalanie. Automatycznie dostosowuje się do wszystkich rodzajów gazu zapewniając najwyższą sprawność i niską emisję zanieczyszczeń (wbudowany analizator spalin)
 • Wszystkie nastawy regulacji procesu spalania realizowane elektronicznie
 • W pakiecie regulator systemowy multiMATIC 700 i moduł komunikacji internetowej VR 900 umożliwiający zdalne sterowanie za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz prowadzenie zdalnej diagnostyki i szybką pomoc ze strony specjalisty od ogrzewania
 • Tłumik uderzeń hydraulicznych na obiegu c.w.u. (dobra współpraca ze starymi instalacjami)
 • Kocioł ecoTEC exclusive w parze z regulatorem multiMATIC 700 można łatwo i elastycznie modernizować, uzyskując instalację hybrydową. Np. przez przyłączenie pompy ciepła.
 • Monitorowanie i informacja o zużyciu energii cieplnej w ciągu roku
 • Szeroki zakres modulacji 1:10
 • Wymiennik ciepła kotła dwufunkcyjnego w technologii ExtraCondens. Efektywność przy podgrzewaniu c.w.u. większa do 8% w porównaniu z kondensacyjnymi kotłami dwufunkcyjnymi o klasycznej konstrukcji
 • Komfort ogrzewania przy optymalnym wykorzystaniu energii. Idealny do renowacji i modernizacji
 • Dla pakietu: ecoTEC exclusive i regulatora VRC 700 klasa energetyczna wynosi A++.

 

Od lipca Vaillant wprowadził nowość nowy moduł - centralę grzewczą do pomp ciepła aroTHERM

 

Dzięki instalacji takiego modułu, cała kotłownia - wraz z przygotowaniem ciepłej wody - może zmieścić się urządzeniu wielkości lodówki.

uniTOWER VIH QW
Vaillant uniTOWER VIH QW

 

uniTOWER VIH QW 190/1E (G) jest nowoczesną i estetyczną centralą grzewczą zawierającą:

• zasobnik c.w.u. o poj. 190 litrów (stal emaliowana)

• moduł hydrauliczny VWZ MEH 61

• automatykę VWZ AI

• grzałkę przepływową o mocy 2,4,6 [kW]

• wymiennik woda/glikol (w wersji VIH QW 190/1EG)

   

Korzyści:

• niższe koszty eksploatacji dzięki oszczędności energii elektrycznej – wyjątkowo wysoki współczynnik COP = 4,8 (dla VWL85/2A wg EN14511 A7W35)

• Klasa ErP A+ (w komplecie z regulatorem multiMATIC VRC 700)

• małe wymiary i estetyczny wygląd centrali grzewczej i pompy ciepła

• systemowy regulator VRC 700 umożliwiający zarządzanie pracą pompy ciepła z każdego miejsca

• wbudowana funkcja aktywnego chłodzenia

• dzięki regulatorowi VRC 700 pompa ciepła współpracuje z rekuperatorem i kotłem gazowym marki Vaillant

• współpraca z systemem komunikacji internetowej VR 900

• multiMATIC App – aplikacja mobilna zapewniająca zdalny dostęp do parametrów pracy pompy ciepła

• profesjonalne oprogramowanie: profiDIALOG i mobiDIALOG

 

Zastosowanie:

• instalacje grzewczo-chłodzące w nowopowstałych budynkach

• instalacje poddawane modernizacji, szczególnie, gdy źródło ciepła wykorzystuje drogi nośnik energii, np. olej opałowy, gaz płynny

• instalacje wodne ogrzewania podłogowego, ściennego, grzejnikowego, klimakonwektory

• jako jedyne źródło ciepła lub do współpracy ze szczytowym źródłem ciepła np. kominek z płaszczem wodnym, kocioł na biomasę

Z dumą donosimy, iż nasza firma uzyskała certifkat Europejskiego Certifkowanego Instalatora Pomp Ciepła EUCERT.

System EUCERT wprowadza jednolity w całej Europie poziom szkoleń instalatorów pomp ciepła. Szkolenia zakończone są egzaminem, którego pozytywny wynik decyduje o przyznaniu instalatorowi certyfikatu EUCERT i wpisaniu go do europejskiej bazy certyfikowanych instalatorów pomp ciepła. PORT PC jest jedyną instytucją w Polsce, która może certyfikować instalatorów w tym standardzie. Szkolenia EUCERT prowadzone są w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach, który z dniem 30 września 2015 r. dołączył do grona akredytowanych w UDT organizatorów szkoleń w zakresie dotyczącym instalowania pomp ciepła. Tym samym ukończenie szkolenia EUCERT upoważnia do przystąpienia do egzaminu w UDT.

Program szkoleniowy dla instalatorów pomp ciepła EUCERT jest wynikiem projektu EU-Cert.HP, zakończonego w 2006. W ramach projektu opracowany został wspólny ramowy program szkolenia i systemu certyfikacji instalatorów pomp ciepła w całej Europie. Program ten jest realizowany i koordynowany przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Wymagania w ramach EUCERT są w 100% zgodne z założeniami certyfikacji instalatorów przewidzianej w załączniku IV dyrektywy w sprawie OZE (2009/28/WE).

Kompleksowe podejście do kwestii jakości instalacji z pompami ciepła

 

W naszej ofercie już pojawiły się najnowsze pompy ciepła klasy PREMIUM Vaillant FlexoTherm i FlexoCompact Exclusive.

Pompa ciepła Vaillant FlexoTherm

Pompa ciepła FlexoTherm Exclusive solanka- woda

 

W standardzie otrzymujemy już chłodzenie aktywne oraz system sterowania poprzez internet z możliwością komunikacji poprzez smartfona.

Vaillant MultiMatic temperatury  Vaillant MultiMatic ustawianie programów  Vaillant MultiMatic podgląd regulacji

Ekrany systemu sterowania za pomocą smartfona Vaillant multiMatic

 

Urządzenia te wyposażone są w najnowszy sterownik Vaillant multiMATIC 700 optymalizujący pracę pompy ciepła i zarządzający zarówno pompą ciepła, jak i systemem wentylacji.Pompy te oznaczone etykietą Green iQ Label oraz certyfikatem jakości EHPA-Q. Certyfikat ten potwierdza, że spełnia ona wysokie wymagania postawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Testy urządzeń wykonywane są w niezależnych ośrodkach badawczych, akredytowanych zgodnie z normą ISO 17025 i certyfikowanych przez EHPA.

Znak ten koordynowany jest przez Komitet ds. znaku jakości powołany przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Organizacja zapewnia wspólną dla całej Europy standaryzację, rozwija zasady, przepisy i wymagania dotyczące tego rodzaju urządzeń. Składa się ona z członków narodowych komitetów oraz reprezentantów z ośrodków badawczych uprawnionych do przeprowadzania badań pomp ciepła. W Polsce za certyfikację urządzeń znakiem EHPA-Q odpowiedzialna jest Komisja ds. znaku jakości ustanowiona przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie trwałym, niezawodnym i energooszczędnym produktom o najwyższym standardzie obsługi użytkowników.

Logo EHPA

 

Z kolei etykietą Green iQ Label oznaczamy produkty, które nie tylko zużywają niewiele energii, obniżają rachunki, ale także zapewniają najwyższy komfort.Tak oznaczone produkty to gwarancja najwyższej efektywności, dbałości o środowisko i dużej elastyczności rozwiązań grzewczych. 

Vaillant pompa ciepła - Green IQ

 

Informacje dotyczące wydajności (COP) Nowe pompy ciepła Vaillant FlexoTherm/FlexoCompacy osiągają bardzo wysokie współczynniki COP dzięki perfekcyjnemu zaprojektowaniu wszystkich podzespołów urządzenia. Konsekwencją wysokiego współczynnika COP w pełnym zakresie pola pracy pompy jest jeden z najwyższych na rynku sezonowy współczynnik efektywności SCOP. Dzięki temu jesteśmy pewni, że pompa pracuje optymalnie przez cały rok. 

COP i SCOP pompy ciepła Vaillant

Elastyczność w wykorzystywaniu źródeł ciepła: Nowe pompy ciepła flexoTHERM exclusive i flexoCOMPACT exclusive w swoim wyposażeniu są podstawowymi pompami typu solanka-woda. Dzięki odpowiednim modułom można je przezbrajać na pompy ciepła typu powietrze-woda lub woda-woda. I tak oto w sposób elastyczny urządzenia wykorzystują wszystkie źródła ciepła: grunt, wodę lub powietrze wykorzystując tylko jedno urządzenie !
 
Pompa ciepła Vaillant FlexoCompact i moduł powietrzny Arocollect

Pompa ciepła FlexoCompact Exclusive z modułem powietrznym